Teslimat ve İade İşlemleri

Teslimat süresi, sipariş alındıktan itibaren 7 gündür.

ÜRÜNÜN KUSURLU VEYA HATALI OLMASI DIŞINDA, ÜRÜNLERİMİZDE İADE YOKTUR.

Değişim ve İade Şartları

1-Sorunun ürünün yanlış kullanımına bağlı olarak kullanıcı hatasından (yanlış şarj etme, yanlış pil kullanımı, çarpma, kırma, bozma, düşme sonucu kırılma, yanlış montaj, yanlış kullanım vb.) kaynaklandığı tespit edilen durumlarda ürün iadesi alınmaz.

2-Kullanıcı kusurundan kaynaklanan arızalar iade ve garanti kapsamı dışındadır. (Düşme, kırılma, yetkisiz tamir, yanma, voltaj değişiklikleri vb.)

Ürünün Ayıplı/Kusurlu Olması Halinde Alıcının Hakları

1-Alıcı, ayıplı/kusurlu olduğunu düşündüğü ürün hakkında e-posta veya telefonla bilgi alarak arızanın kullanım hatalarından kaynaklanıp kaynaklanmadığı hakkında bilgi alabilir.

2-Kusurun alıcının kullanımı veya hatasından kaynaklanmadığı durumlarda ürünün inceleme amaçlı Satıcıya gönderilmesi gerekmektedir.

3-Ayıplı/kusurlu ürün alıcı tarafından teslim alındığı şekilde tüm aksesuarları, kutusu ve kitapçıklarıyla eksiksiz, hasarsız ve kargoda oluşabilecek hasarlara karşı korunacak şekilde paketlenerek gönderilmiş olmalıdır.

4-Ürün ile birlikte satış faturası da gönderilmelidir.

5-Ayıplı/Kusurlu ürün Satıcıya ulaştığı gün arıza tespiti için Satıcı firma bünyesindeki teknik servise alınarak 3 (üç) iş günü içerisinde arıza tespiti yapılır. Arıza raporu onaylanır ise iade süreci başlar. Ürünün Ayıp/Kusur tespitinin Satıcı firma bünyesi dışında bir yetkili servis tarafından yapılması halinde, ürün en kısa sürede satıcı tarafından ilgili yetkili servise gönderilir ve yetkili servisçe düzenlenen arıza raporu neticesinde değişimi yapılır veya iade alınır.

6-Alıcı, inceleme sonucunda üründeki ayıbın/kusurun kullanıma bağlı oluşmadığı tespit edildiği takdirde ve ürünün kendisine teslim tarihinden itibaren 2 (iki) yıl içerisinde;

a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,

b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,

c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,

ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,

seçimlik haklarından birini kullanabilir.

7-Satıcı, eğer ürünün ayıpsız/kusursuz misli stoklarda mevcut değil ise telefon veya e-mail yolu ile Alıcıya bildirir. Bu durumda alıcı; iletişim formunu doldurarak, Müşteri Hizmetleri hattını arayarak veya mail yolu ile satıcıya ulaşarak diğer seçimlik haklarını kullanabilir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR